Drone Uçurmadan önce Minimum GPS sayısı ne olmalıdır?

Sevgili takipçilerimiz merhabalar, Birçok kullanıcının yönelttiği sorular içinde yeralan bağlantı sayısı yani Uçuş için elverişli Konumunuzdan kalkmadan önce gerekli olan GPS Uydu sayısı her uçuş öncesinde minimum 11-12 civarında olmalıdır. Bunun yanında kalkış yapacağınız alanın Drone cihazınızın bulunduğu kalkış noktasını yazılı aplikasyon üzerinden HOME POINT Kalkış Noktası olarak belirlediğine dikkat ediniz.

11-12 GPS sinyali Uydu gerekliliğinin sebebi Cihazınızın Uydu ve Sizden uzaklaştıkça Kontroller olan kumandanıza düşük GPS durumunda ulaşamaması ve bağlantı kopmaları yaşamamanız içindir. Aksi halde 11-12 altı kalkışlarda Cihaz SİGNAL LOST Sinyal Kaybı yaşayacak ve sizden uzak bir bölgede pili bitene kadar uçup düşecektir.

Şimdi diyorsunuz ki HOME POINT kalkış noktasına dönemesi için kumanda üzerinde TUŞ mevcut, malesef bu tuş siz konumunuzu kaydettiğinizden emin olmadan ve gerekli olan GPS UYDU SAYISI’nı tamamlamadan uçuş gerçekleştirdiğiniz için bu sinyali kumanda üzerinden DRONE cihazınıza iletemeyip Görüntü kaybı ve FLYAWAY denen alıp başını gitme durumu yaşayacaksınız.

Değerli kullanıcılar Türkiye’nin en özgün içerik üreticisi olarak, Deneyim ve Tecrübelerimizi Eğitim ve Bilgilerimizle birlikte sizlere ÜCRETSİZ olarak aktarmaktayız.

Sizlerde bilinçli ve deneyimli Kullanıcılar olmak istiyorsanız, bizleri ve içeriklerimizi Paylaşmayı ve Sosyal medyada takip etmeyi unutmayınız.

instagram.com/fethiyekopter
youtube.com/fethiyekopter
facebook.com/fethiyekopter

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2013 - 2020 © Fethiyekopter.com | Tüm Hakları Saklıdır. Kopyalanamaz!
Sohbete Başla
Hoşgeldiniz, Size nasıl yardımcı olabiliriz?