Kırmızı alan içinde nasıl Uçuş izni alınır? SHGM haricinde izin almak?

Selam değerli takipçiler SHGM üzerinde belirtilen yasaklı bölgede yasal olarak Drone ile uçuş yapmak istiyorsunuz fakat sistemde o bölge KIRMIZI olduğu için izin almanıza olanak sağlanmıyor. Çekeceğiniz görüntü Kamu yararına veya Devlet nezninde gerçekleştirilen etkinlikler, yada Firmanızdan çekim talep edildi Prodüksiyon görüntüleme desteği vereceksiniz fakat DRONE uçuramayacaksınız, neler yapmanız gerekli? İşte bu makale tam size göreen hızlı şekilde yapmanız gerekenler ve sahip olmanız gereken nitelik ve statüleri ve hemen nasıl izin alabileceğinizi sizlere anlatacağız.

Bir etkinlik var veya kalabalığın yer aldığı konser, maç veya özel bir günü anma adına programlar yapılmış, yıllardır süre gelen etkinliklerin prodüksiyon çekimi size veya şahsınıza verildi. Hemen yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.

Öncelikle KIRMIZI alanda olduğunuz için SHGM üzerinden İZİN ALAMADINIZ.

Hemen İlçede iseniz KAYMAKAMLIK, İlde iseniz VALİLİK Yazı işlerine ulaşıp durumdan bahsediyorsunuz, Sizlerden işini bilen personel SHGM üzerinden indirdiği EK-2 belgesini tarafınıza sunmadan önce lisanlı ve kayıtlı bir pilot olup olmadığınızı öğrenmek adına Drone Ehliyetinizi ve Kimliğinizi görmek istiyor (Bu belgeleri sadece görmek istiyor, Genelde Kopyası alınmıyor) onay verilen belge karşılığında EK-2 belgesi tarafınızdan imzalanıyor. Ve İdari makamdan onay alınıp tarafınıza JANDARMA ve EMNİYETE bildirildiğine dair yazılı bir evrakla aynı gün hatta yoğunluğa bağlı en geç 1 saat içinde imzanıza sunuluyor. Bu evrakta yine SHGM Talimatnamesinde yazılı olan Kurallara uyacağınızı belirten maddeler ve altınd adınız soyadınız ile varsa firma kişisel iletişim bilgileriniz yazılarak İMZA altına alınıyor. Bu evreden sonra evrağın bir kopyasıyla tamamen yasal şekilde belirttiğiniz tarih, konum ve saatlerde dilediğiniz gibi tüm güvenlik tedbirinizi alarak uçuş yapmaya YETKİLİ PİLOT olarak İZİNLİ durumda işinizi gerçekleştiriyorsunuz.

Evet herşey bu kadar basit ve kolay. Aşağıda örnek olarak belgeleri tarafınıza sergiledik evraklar tarafımıza ait olup Profesyonellik anlamında sürekli yapmak durumunda olduğumuz evraklar, alanların daha çok dikkatinizi çekmesi adına üzerinde fırça karalama ile işaretlemeler yaptık.

İLK BAŞTA İZİN ÖNCESİ İMZALATILAN EK-2 BELGESİ (SHGM EVRAĞI)
TARAFINIZA VERİLEN İZİN ONAY BELGESİ, ARTIK ÖZGÜRSÜNÜZ, TABİ TÜM TEDBİRLERİ ALMAK ŞARTIYLA, GÜVENLİ VE KIRIMSIZ UÇUŞLAR DİLERİZ.

Bizlere sosyal medya hesaplarımızdan destek verebilir, takip edip abone olarak yeni bilgilerden anında haberdar olabilirsiniz.

instagram.com/fethiyekopter
youtube.com/fethiyekopter
facebook.com/fethiyekopter

Benzer yazılar

12 Replies to “Kırmızı alan içinde nasıl Uçuş izni alınır? SHGM haricinde izin almak?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2013 - 2020 © Fethiyekopter.com | Tüm Hakları Saklıdır. Kopyalanamaz!
Sohbete Başla
Hoşgeldiniz, Size nasıl yardımcı olabiliriz?