Oyuncak ve Profesyonel Drone ayrımı nasıl anlarız?

Selam değerli takipçilerimiz sizlere bu makalemizde Oyuncak ve Minimum Profesyonel segmentten Başlayıp Hobiden Profesyonelliğe giden Drone modellerinden ve aklınıza takılanlardan bahsedeceğiz.

Bu makalede karalama kampanya algısı oluşturmamak için Marka adı vermeden örnekler ile sizlere doğru bilgiler aktarmaya devam edeceğiz.

Bildiğiniz üzere internette veya Küçüklü Büyüklü bazı marketlerde minimum 100 lira maksimum 500 lira civarında DRONE modelleri görünmektedir ve satışı yapılmaktadır.

Bu fiyat aralığındaki tüm modeller FIRÇALI DİŞLİ MOTORA sahip oyuncak sınıfına giren birkaç takla atma, kısa süre uçma, üzerinden bulunan dahili düşük pikselli kamerasıyla fotoğraf çekmenizi sağlayan adı DRONE olarak geçen ama oyuncak sınıfında olan cihazlardır. Bunlar tamamen oyuncak sadece UÇMA amacıyla yapılmış ve satış stratejisi ile kamera, takla atma özelliği koyarak İnsanlarda Gerçek Drone yada Profesyonel Drone algısı oluşturulmuş çok fazla ömrü olmayan düşme riski yüksek ve GPS UYDU gibi güvenlikli uçuş sağlama özelliği olmayan robotik cihazlardır. Sadece çocuklar için geliştirilmiş yapıya sahip olan bu oyuncaklar kısa vadede ve dayanıksız ürünlerdir. Bazı dolandırıcılar internete Kalite markaların Logolarını bu OYUNCAK DRONE üzerine yerleştirip 150-200 liralık cihazları 3000-5000 TL civarına satmaktadırlar. Sakın böyle dolandırılma yöntemleri oluşturmuş kişilerden alışveriş yapmayın, bilmediğiniz konularda destek almaya gayret ediniz.

Reklamlarda lanse edilen bir diğer konu ise 200-300 Lira civarına satılan Drone’ların 1 saat uçtuğudur, böyle br şey kesinlikle olamaz. İyi markaların şuanda 70 Bin lira civarına aldığımız cihazları bile 30-35 DK ‘dan daha fazla UÇMAMAKTADIR. Bu bir dolandırma yöntemidir sizleri kandırarak paralarınız haksız şekilde gasp etmektedirler. Lütfen güvenmediğiniz hiç bir firmadan veya alışveriş sitesinden DRONE cihaz satın almayınız.

Bazı Marketlerde bulunan 100-500 lira aralığında ki DRONE’lardan almak isterseniz tabiki alabilirsiniz biz bunu asla kötülemiyoruz sadece bu aralıklarda bulunan cihazlar Ne amatör, Ne profesyonel, Ne hobi sınıfındadır. Bunlar sadece Oyuncak sınıfında olup genellikle çocuk kullanıcılar için ev ortamında veya ufak çaplı bahçe içinde uçurmaları için oluşturulmuş cihazlardır.

Marka vermeden yaptığımız bu örnekler içinde Satışını yapmış olduğumuz DJI markalı Drone modellerinden bahsetmek isteriz. DJI Dünyanın Evrensel anlamında Drone sektörünün Mercedesi veya Apple ‘ı konumundadır. En azından şimdilik. Tabi bunların yanında ASKERİ anlamda birçok Profesyonel cihazlar mevcuttur, Bunlar SKYRANGER veya BLACKHORNET gibi lakin Yine Askeri alanda DJI ‘ında büyük cihazları mevcuttur.

DJI Amatör olarak hobi ile uğraşanlar ve Profesyonel anlamda Hizmet verenler Fotoğrafçı veya Videografikerler, Sinema Prodüksiyonlara kısacası son kullanıcıya en iyi sistemleri her bütçeye uygun olarak üreten bir firmadır. Bu arada Satıcısı olduğumuz bu markadan bunları yazmak için bir reklam bedeli asla almıyoruz belirtmek isteriz 🙂

Konumuza dönecek olursak sizler dolandırılmadan Oyuncak sınıfı haricinden bu sektöre en azında amtör/hobi olarak başlamak isterseniz DJI markalı otonom ve yazılımsal olarak gelişmiş modellerden başlayabilirsiniz. Bu demek değil ki DJI ‘dan bu kadar bahsediyoruz başka Profesyonel marka yok elbette var. YUNEEC, FİMİ, SKYDİO, AUTEL ROBOTİCS gibi fakat TÜRKİYE piyasasından en çok destek ve parçası bulunan ve deneyimlenen marka olduğu için DJI üzerinden yola çıkarak örnek veriyoruz.

Minimum otonom ve iyi bir drone almak isterseniz ikinci elini liraya bulabileceğiniz TELLO Drone modeli ve üstlerinde, DJI SPARK, DJI MAVİC MİNİ gibi profesyonelliğe giriş seviyesi modellerden satın alabilirsiniz.

Sizlerde bilinçli ve deneyimli Kullanıcılar olmak istiyorsanız, bizleri ve içeriklerimizi Paylaşmayı ve Sosyal medyada takip etmeyi unutmayınız.

instagram.com/fethiyekopter
youtube.com/fethiyekopter
facebook.com/fethiyekopter

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2013 - 2020 © Fethiyekopter.com | Tüm Hakları Saklıdır. Kopyalanamaz!
Sohbete Başla
Hoşgeldiniz, Size nasıl yardımcı olabiliriz?