Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Değerli okurlarımız hepinize merhaba, İnsansız Hava Araçları deyince aklımıza kişisel amatör kullanım veya Ticari alan kullanımlarında görüntüleme çekim hizmeti vermek için kullanılan Drone modelleri geliyor. Peki bu görüntüleme hizmeti veren hem fotoğraf hem video çekebilen drone ‘larda kaç tane motor var. Bunlar nelerdir gibi merak edilenlere açıklık getireceğiz.
Öncelikle her markanın modeline göre tasarımsal farklılar oluşsa da çalışma prensibi gereği döner kanat diye tabir edilen kollarında motorları olan ve bu motorların dönmesiyle hareket eden Drone’lar normal kolları açık sabit olarak veya katlanır sistemli kollara sahip değişik tiplerden oluşmaktadır. Genel anlamda büyük modellerin kanatları katlanmasada, küçük modellerin portatif oluşu açısından taşımada kolaylıkla yanınızda bulundurulabilsin diye katlanır şekilde kanatlardan oluşmaktadır.
Standart bir İHA Pilotu kullanıcının genel anlamda tercih ettiği tüm modellerde kalkış için yeterli olan motor sayısı 4 adettir. 4 motorlu bir drone ile iyi bir şekilde görüntü alabilirsiniz. Fakat kalkış için gerekli kuvveti sağlayan üzerinde kamera bulunduran bu drone modellerinin haricinde altına daha büyük kameralar takılabilen drone modelleri de bulunmaktadır. Haliyle kalkış için yük artacağından dolayı daha fazla motora ihtiyaç bulunmaktadır. Ticari Reklam Daha net görüntüler elde etme, faydalı yük taşıma ve sinematik kameralar takılabilmesi için 6 ile 8 pervaneden oluşan tasarıma sahip drone’la rda yine kişisel alanlarda da kullanılabilirler.
Döner kanatlı bu modellerde 4-6-8 motora sahip bu İHA Drone modellerinin genel isimleri, quadcopter, hexacopter, octocopter şeklinde adlandırılmaktadır.

FETHİYE DRONE

Sineer | 2012-2024 v6 | Fethiyekopter ® | Fethiye Drone © | DJI MUĞLA | Tüm hakları Saklıdır.

Whatsapp
Hoşgeldiniz,
Size hangi konuda yardımcı olabiliriz.